By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
 • New
  • Canon imagePROGRAF PRO-1000 17" Professional Photographic Inkjet Printer

  Canon imagePROGRAF PRO-1000 17" Professional Photographic Inkjet Printer

  Canon

  €1,145.83 + VAT

  €1,375.00
  VAT included

  Canon imagePROGRAF PRO-1000 17" Professional Photographic Inkjet Printer is designed to offer users large-format print sizes with exceptional image quality.

  Key Features

  • Max Resolution: 2400 x 1200 dpi
  • Max Print Size: 17 x 22" (Sheet Media)
  • Print Speed: 17 x 22" in 4 Min 10 Sec
  • Borderless Printing at up to 17" Wide
  • FINE Printing Technology
  • L-COA PRO Image Processing Engine
  • 12 LUCIA PRO Pigment-Based Inks
  • Grayscale Photo Printing; 3.0" Color LCD
  • Canon PRINT App, PIXMA Cloud Link
  • USB 2.0, Ethernet, & Wi-Fi Connectivity
  Quantity :

  Last time this product was added to a cart: 02/25/2022

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

  True Know-How (Ask Our Experts)

  Live Chat | +355676000808 | Email

  Canon imagePROGRAF PRO-1000

  Dinamikë, ngjyra dhe cilësi e re për printime të jashtëzakonshme

  Jepuni jetë fotove me një printer të jashtëzakonshëm A2 për tryeza

  Printoni me vetëbesim dhe detaje mahnitëse me "imagePROGRAF PRO-1000". Me sistemin e avancuar 12-bojësh për një gamë më të gjerë ngjyrash dhe cikël të njësuar printimi nga hyrja në dalje, sillni në jetë atë që shkrepni.

  Gamë printerësh profesionalë

  Riprodhoni me besnikëri fotot tuaja me sistemin me LUCIA PRO 12-bojësh. Materiali i tij i vogël me mikrokapsula sjell nivele më të larta ngjyrash me një gamë më të gjerë dhe me më shumë detaje – ideale për pamje që duhet të krijojnë përshtypje. Një gamë e gjerë dinamike e ngjyrave dhe detajeve në zonat më të errëta do t'ju ndihmojë të kapni finesën e fotove tuaja, nga printimet 4×6 in e deri te A2 dhe tani edhe në përmasa banderole (1,2 m)*.

  * Me përditësim firmueri (v3.010)

  Çojini printimet tuaja në nivele të reja

  Përdorim i lehtë me produktivitet shpejtësie të lartë

  Cikël i njësuar i punës në printime

  Rikrijoni me një cilësi mahnitëse të imazheve

  Çojeni imazherinë tuaj një hap më tej dhe arrini rezultate të jashtëzakonshme me "imagePROGRAF PRO-1000". Me saktësi të jashtëzakonshme ngjyrash, shpejtësi të larta printimi, mbështetje të gjerë materialesh, duke përfshirë ato me lustër, mat, letrën për arte të bukura, kanavacë dhe letër Baryta*, mund t'u lini mbresa klientëve me printime të jashtëzakonshme që ruajnë cilësinë dhe integritetin e fotove tuaja. * Modaliteti për letër Baryta shtuar me përditësimin e firmuerit (v3.010)

  Rezultate të jashtëzakonshme të printimeve

  Printoni foto mahnitëse, pa bordurë edhe në përmasa më të mëdha pa cenuar cilësinë. Me përditësimin e ri të firmuerit*, printoni në letër të përmasave panoramike (21×59,4 cm) për foto pa bordura me impakt ose krijoni tipin tuaj të posaçëm të letrës për përmasa deri në 1200 mm – ideal për banderola. * Nevojitet firmueri v3.010, në qarkullim nga 1 tetori 2019

  Detaje dhe ngjyra të mrekullueshme

  Riprodhoni me besnikëri fotot tuaja me gamën më të gjerë të ngjyrave të sistemit LUCIA PRO 12-bojësh dhe detaje të kalibruara imët. Hiqeni bronzimin me anë të teknologjisë Chroma Optimiser të bojës dhe realizoni lustër e ngjyrë të njësuar natyrale me dendësi të përmirësuar të së zezës. Së bashku me letrën Baryta* për një finicion edhe më të mirë të ngjyrave me rezultate të jashtëzakonshme në zonat më të errëta. * Për modalitetin e letrës Baryta duhet shkarkuar firmueri (v3.010)

  Më shpejt e lehtë

  Vijoni me inteligjentë me një dizajn profesional dhe funksional. Një kasë e fortë siguron nxjerrje të saktë të bojës ndërsa një sirtar shtesë mbushjeje të materialit ju mundëson të përdorni llojet më të rënda të letrës. Ndërprerjet në printim mund të mbahen në minimum me anë të depozitave të bojës të kapacitetit të lartë prej 80 ml dhe një fisheku që ndërrohet lehtë.

  Kurseni bojën dhe kohën tuaj

  Mos e shkoni bojën dëm dhe kurseni kohë të çmuar kur ndërroni materialet falë spërkatëseve ekskluzive në të zezë mat dhe të zezë fotografike. Nuk ka nevojë të ndërroni bojë, duke bërë që t'i keni dhe ndërprerjet në minimum. "Media Configuration Tool" ju ndihmon gjithashtu ta importoni materialin e ri me vetëm pak hapa të thjeshtë për edhe më pak ndërprerje të punës.

  Rezultate të punuara imët me "imagePROGRAF PRO-1000"

  Mësoni si ta shfrytëzoni më së miri "imagePROGRAF PRO-1000" me udhëzuesin tonë praktik që shoqëron me veçoritë thelbësore.

  Fotogaleri

  Hidhuni një vështrim më të kujdesshëm aftësive të "image PROGRAF PRO-1000"

  Pro Print Studio

  Rregulloni cilësimet e ngjyrave, printerit, faqosjes dhe të letrës për të nxjerrë printime cilësore përmes paraqitjes në ekran të këtij moduli. Krijoni cilësime të preferuara për të përshpejtuar ciklet e punës dhe për t'i menaxhuar me lehtësi ngjyrat, duke përfshirë zgjedhjen e profilit ICC, parafaqosjen dhe parashqyrtimin.

  Professional Print & Layout

  Printimi HDR, printimi DPRAW dhe Exhibition Light Optimiser bëjnë që realizimit i printimeve tuaja të mos ketë qenë kurrë më parë kaq i lehtë, ndërsa printimi i motiveve, tekstit dhe vetënënradhitja ofrojnë opsione praktike e komode.


  Canon
  MFR #0608C002
  5 Items

  Specific References

  Canon imagePROGRAF PRO-1000 17" Professional Photographic Inkjet Printer

  €1,145.83 + VAT

  €1,375.00
  VAT included