By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
 • New

  Canon RF 100-300mm f/2.8 L IS USM Lens (Canon RF)

  Canon
  TË GJITHA PËRFITIMET E NJË OBJEKTIVI ZMADHUES. TË GJITHA CILËSITË E NJË OBJEKTIVI FIKS
  • Kur keni nevojë për shpejtësinë e pabesueshme të fokusimit, mprehtësinë dhe performancën e një objektivi fiks plus shkathtësinë e një objektivi zmadhues, RF 100-300mm F2.8L IS USM jua ofron të dyja.
  • Me aperturën e shpejtë f/2.8 në të gjithë gamën e zmadhimit, mprehtësi të jashtëzakonshme, fotostabilizim me 5.5 nivele1 dhe izolimin atmosferik të serisë L, është një objektiv që vendos standarde të reja.
  Quantity :
  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

  True Know-How (Ask Our Experts)

  Live Chat | +355676000808 | Email

  Vendoseni veten në pozicion fitues me një objektiv zmadhues telefoto super të shpejtë që ju jep avantazhin e objektivit fiks në sporte e më tej

  TË GJITHA PËRFITIMET E NJË OBJEKTIVI ZMADHUES. TË GJITHA CILËSITË E NJË OBJEKTIVI FIKS

  Kur keni nevojë për shpejtësinë e pabesueshme të fokusimit, mprehtësinë dhe performancën e një objektivi fiks plus shkathtësinë e një objektivi zmadhues, RF 100-300mm F2.8L IS USM jua ofron të dyja. Me aperturën e shpejtë f/2.8 në të gjithë gamën e zmadhimit, mprehtësi të jashtëzakonshme, fotostabilizim me 5.5 nivele1 dhe izolimin atmosferik të serisë L, është një objektiv që vendos standarde të reja.

  • Një zmadhim profesional me fuqi fleksibël për telefoto

  Regjistroni momentet më të shpejta të fotografisë sportive plus lajmet sfiduese dhe sesionet e kafshëve të egra me këtë objektiv të lehtë e kompakt f/2.8, krijuar për rendiment fitimtar.

  • Tepër i shpejtë, reagues dhe i saktë

  Motorët Dual Nano USM ofrojnë fokusim të shpejtë dhe të qetë me kontroll shtesë nga një unazë e personalizueshme e kontrollit të objektivit. Shkrepja dorazi është gjithashtu e lehtë falë një fotostabilizuesi optik me 5.5 nivele1.

  • Cilësi e jashtëzakonshme e imazhit që ripërcakton zmadhimin

  Një lente asferike qelqi të derdhur, e pazakontë për supertelefotot, së bashku me elemente UD dhe Fluorite punojnë së bashku për të dhënë detaje të jashtëzakonshme, me aberracion të reduktuar kromatik, hijezim apo vezullim.

  • Kontroll krijues kur ju duhet më shumë

  Një aperturë me 9 fletë i nxjerr bukur pikat kryesore dhe zonat jashtë fokusit ndërsa fokusimi minimal në distancë prej 1.8m2 ju mundëson kapjen e detajeve nga afër në çfarëdo gjatësie fokale.

  • Krijuar për profesionistë

  L-series RF 100-300mm F2.8L IS USM do të funksionojë në çfarëdo kushtesh që hasni falë izolimit të avancuar atmosferik, rezistencës ndaj goditjes dhe bojës së bardhë që pengon nxehtësinë.

  Shtoni fleksibilitet të mëtejshëm me zgjatuesit RF

  Përforconi RF 100-300mm F2.8L IS USM deri në 200-600mm f/5.6 me zgjatues RF 2x, ose 140-420mm f/4 me zgjatues RF 1.4x pa sakrifikuar në shpejtësi fokusimi apo rezistencë.

  Specifikimet:

  • Gjatësi fokale 100–300 mm
  • Për rreze fleksibël telefoto
  • Motor "Dual Nano USM"
  • Veprim i shpejtë, i shtruar dhe thuajse i qetë
  • Fotostabilizues 5.5-nivelësh1
  • Për komandim optimal dore edhe në ndriçim të ulët
  • Elemente Aspheric, Fluorite dhe UD
  • Arrini pamje jashtëzakonisht të qarta
  • Veshje termoizoluese
  • Funksionim koherent edhe në temperatura të larta
  • Përputhshmëria e zgjatuesit
  • Përdoreni me zgjatues RF 2x dhe RF 1.4x
  • Unazë komandimi të objektivit
  • Për komandim të mëtejshëm të ISO, aperturës dhe shpejtësisë së shkrehësit
  • Aperturë rrethore 9-fletëshe
  • Krijoni efekt Bokeh tejet të arrirë

  Çfarë ka në kuti:

  • Objektivi RF 100-300mm F2.8L IS USM
  • Kapak lenteje E-112
  • Qafore objektivi ET-124
  • Çantë e butë objektivi LS100-300
  • Kapak pluhuri për objektiv RF
  • Manuali i përdorimit
  Canon
  6055C005AA

  Specific References

  Canon RF 100-300mm f/2.8 L IS USM Lens (Canon RF)