By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
 • New

  Canon EF 50mm f/1.8 STM Lens

  Canon

  €116.67 + VAT

  €140.00
  VAT included

  One of the most versatile focal lengths available, the EF 50mm f/1.8 STM Lens from Canon is a compact, normal-length prime well-suited to everyday shooting. The bright f/1.8 maximum aperture benefits working in difficult lighting conditions and also affords increased control over depth of field for isolating subject matter.

  Key Features

  • EF-Mount Lens/Full-Frame Format
  • Aperture Range: f/1.8 to f/22
  • Super Spectra Coating
  • STM Stepping AF Motor
  • Rounded 7-Blade Diaphragm
  Quantity :

  Last time this product was added to a cart: 10/16/2023

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

  True Know-How (Ask Our Experts)

  Live Chat | +355676000808 | Email

  Në përputhje me të gjitha kamerat EOS, duke përfshirë ato pa pasqyrë me anë të përshtatësit të montimit EF-EOS M

  Një lente me hapje të gjerë të diafragmës për portrete me cilësi të lartë dhe fotografi në ndriçim të dobët

  Me lenten EF 50mm f/1.8 STM mund të realizoni me lehtësi fotografi artistike dhe tërheqëse falë një hapje të gjerë të diafragmës me f/1.8 që siguron një fokus të qartë të subjektit dhe një sfond të bukur të mjegulluar.

  Lentja EF 50mm f/1.8 STM është e shkëlqyer për:

  Portret

  E përsosur për të kapur shprehjet në fytyrat e miqve dhe familjes tuaj, ideale për festa, dasma dhe organizime të ndryshme.

  Ndriçimi i dobët

  E përsosur kur ndodheni në kushte me ndriçim të errët për të regjistruar peizazhet e natës, fishekzjarrët ose ambientet e brendshme

  Çdo ditë

  Regjistroni jetën ashtu si ndodh para syve tuaj nga rrugët e qytetit e deri te kapja e emocioneve të ngjarjeve të rëndësishme

  Fotografi artistike dhe tërheqëse

  Hapja e gjerë e diafragmës f/1.8 e lentes EF 50mm f/1.8 STM ju jep mundësinë të fokusoni me qartësi subjektin tuaj dhe të mjegulloni sfondin. Fotografët i referohen kësaj si "thellësi e ngushtë e fushës" dhe kjo e bën subjektin të dallohet, gjë që është e shkëlqyer për portrete ku njerëzit janë qartësisht fokusi i fotografisë

  Merrni më shumë dritë

  Lentja me hapjen e gjerë të diafragmës f/1.8 lejon hyrjen 8 herë më shumë të sasisë së dritës në krahasim me lenten standarde të zmadhimit që keni marrë me kamerën tuaj EOS*. Kjo sjell imazhe më të qarta me një mjegullim më të pakët në lëvizje dhe kërkesa më të ulëta për përdorimin e blicit në kushtet e dritë së zbehtë, kështu që mund të kapni me lehtësi atmosferën e një ambienti me ndriçim të dobët.

  Për portrete dhe përdorim të përditshëm

  Gjatësia fokale 50mm ju lejon të mbushni kuadrin me subjektin tuaj nga një distancë e përshtatshme, duke e bërë atë një lente të shkëlqyer për portrete. Një këndvështrim i ngjashëm me syrin e njeriut dhe madhësia e saj kompakte e bëjnë lenten EF 50mm f/1.8 STM një lente të shkëlqyer çdo ditë, për ta mbajtur gjithmonë bashkë me kamerën tuaj EOS.

  Fokusi i mprehtë për fotografitë dhe videot

  Teknologjia STM (Motori me hapa), thuajse në heshtje, fokuson jashtëzakonisht shpejt kur nxirrni fotografi, kështu që mund të reagoni menjëherë për të kapur momentet që kalojnë shpejt. Krijimi i videove me cilësi të lartë është më i lehtë me teknologjinë STM pasi ajo siguron një fokusim të vazhdueshëm të qëndrueshëm dhe të qetë, dhe kolona zanore do të kapë vetëm tingujt e ambientit dhe jo zhurmën e motorit të fokusit.

  Një rilindje e klasikes

  EF 50mm f/1.8 STM zëvendëson lenten e vlerësuar EF 50mm f/1.8 II që njihej si një lente me cilësi të jashtëzakonshme të fotografisë me një çmim të arsyeshëm. Ky version i fundit siguron të njëjtën cilësi mahnitëse të fotografisë, por me një motori fokusimi të shpejtë, thuajse në heshtje, si dhe një konstrukt më të fortë që nuk përputhet me çmimin e saj.

  Canon
  0570C002
  15 Items

  Specific References

  10 other products in the same category:

  Canon EF 50mm f/1.8 STM Lens

  €116.67 + VAT

  €140.00
  VAT included