By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
 • New
  • Canon EOS 250D with 18-55 IS Lens

  Canon EOS 250D 18-55 S CP RUK/SEE BK (WH,SL)

  Canon

  €570.83 + VAT

  €685.00
  VAT included

  The world's lightest DSLR with movable screen*, with classic handling and cutting-edge technology inside. Great-looking photos and 4K movies are simple to shoot, and the camera communicates intuitively with smart devices

  • 24.1MP APS-C CMOS Sensor; DIGIC 8 Image Processor
  • 3.0" 1.04m-Dot Vari-Angle Touchscreen; ISO 100-25600
  • UHD 4K24p Video and 4K Time-Lapse Movie; 9-Point AF System
  • Dual Pixel CMOS AF; Up to 5 fps Shooting; Built-In Wi-Fi and Bluetooth
  Quantity :

  Last time this product was added to a cart: 12/20/2022

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

  True Know-How (Ask Our Experts)

  Live Chat | +355676000808 | Email

  E vogël në përmasë, e madhe për nga funksionet

  Brenda trupit të saj portativ, EOS 250D vjen me një sensor 24,1-megapikselësh dhe një procesor figure DIGIC 8 për rezultate mahnitëse kudo që të jeni. Inkuadruesi optik ju jep një pamje të qartë dhe në kohë reale të botës.

  DSLR kompakte  Si modeli më peshëlehtë DSLR në botë me ekran lëvizës*, "EOS 250D" mund të arrijë në më shumë vende dhe t'ju jetë më shpesh pranë, për rezultate mahnitëse sa herë që ju vjen frymëzimi.

  Foto dhe filma 4K mahnitës me rezolucion të lartë  Shkrepni foto 24,1-megapikselëshe dhe filma 4K të qarta brisk dhe përplot me ngjyra. Sensori i madhësisë APS-C dhe procesori DIGIC 8 garantojnë rezultate fantastike, edhe në ndriçim të ulët.

  Lidhur me jetën tuaj  Mund të ndani me lehtësi foto me shoqërinë dhe familjen – thjesht lidheni EOS 250D me celularin ose tabletën* nëpërmjet Bluetooth** dhe me pjesën tjetër merret Wi-Fi i integruar i kamerës.

  Ruani fokusin, ruani qartësinë  Edhe kur i shkrepni pozat në 5 fps me inkuadruesin optik, ose kur përdorni "Dual Pixel CMOS AF LiveView" me fokusim automatik me sy mund të arrini rezultate të qarta brisk.

  E thjeshtë apo e avancuar?  Gëzojuni thjeshtësisë së shkrepjes së çastit, ndërsa menytë orientuese dhe modaliteti i ndihmës krijuese ju ndihmojnë të çlironi krijimtarinë tuaj.

  Ekrani lëvizës i bën të thjeshta edhe këndet e vështira, edhe autoportretet.
  Canon
  3454C007AA
  3 Items

  Specific References

  The Canon EOS 250D with 18-55mm IS STM Lens is an incredibly lightweight and compact DLSR with a 24.1-megapixel APS-C sensor, vari-angle screen, 4K video recording, and Dual Pixel CMOS AF. Easy to use and packed with the latest technology, the 250D is an entry-level digital SLR aimed at users looking to step-up from smartphone photography or upgrade from their existing compact.

  Key Features: Canon EF-S 18-55mm f4-5.6 IS STM Lens

  • Compact design at just 61.8mm long
  • Lightweight and portable with a weight of 215g
  • All-purpose lens with a standard zoom
  • Suitable for general photography including portraiture, travel, landscape, and more
  • Produces high-quality images and movies with excellent contrast and sharpness
  • 4-stop image stabilisation system protects against blur caused by camera shake
  • Stepper Motor (STM) autofocus system delivers fast and silent focusing
  • Super Spectra Coating reduces flare and ghosting to deliver sharp, clear images
  • Versatile design includes manual focus ring and controls for focus modes and IS

  Everything you need to capture the moment on your special occasions, just add a memory card and camera case

  Digital Camera EOS 250D body + 18-55 IS Lens

  Eyecup EF

  Camera Cover R-F-3

  Wide Strap EW-00D-N

  Battery Charger LC-E17E

  Battery Pack LP-E17

  Power Cable

  User Manual Kit

  Mega pixels: 24 - 24.9 Mega Pixels

  Focusing Points: 5 AF points

  WIFI: Yes

  Sensor Size: APS-C

  Accessory Manufacturer Fitting: Canon

  Mount Type: Canon EF/EF-S

  Manufacturer Fitting: Canon

  Product Family: Canon EOS 250d

  10 other products in the same category:

  Canon EOS 250D 18-55 S CP RUK/SEE BK (WH,SL)

  €570.83 + VAT

  €685.00
  VAT included